26 Haziran, 2006

İNCE İŞLER VE KENDİME GÜLLER

Bohça kurdele nakışı tekniği ile yapıldı. Ben kurdele nakışını çok sevmiştim. Hem ışıltılı ve rengarek olması, hem de hızlı ilerleyen bir teknik olduğu için. Ama bu modeldeki karanfiller daha bir hoşuma gitti. Daha önceki yayınladığım modellerde bazı arkadaşlar, yıkanınca bozuluyormu diye sormuşlardı ama henüz yeni yapıldığı için cevap verememiştim. Bu arada yıkadım ve hiç birşey olmadı. Gönül rahatlığı içinde tavsiye edebilirim.
Seccade ve aşağıdaki nevresim yine Kamile'nin okulda yaptığı işlerden. Seccade çok sevdiğimiz bir ablamıza hediye, nevresim de sipariş çalışılmış. Beyaz kumaş üzerine nevresim kumaşından ve beyaz renkli aplike çalışılıp, etrafına fisto geçirilmiş. Bir ara da bana yaptığı kanaviçeli pike takımı ve nevresimi paylaşacağım sizinle diyorum ama, sandıktan çıkarabilirsem bir gayret edebilirsem.

Kendime güller demiştim. Bu ay benim blogum bir yaşını tamamlamış oldu. Güller de ol sebepten burada. Blogumu açtığıma en çok sevgiyi, dostluğu paylaştığım insanları tanıdığım için mutluyum. Bizim burada, bir grup arkadaşla paylaştıklarımız yüreklerdeki samimiyet oldu, sanal bir arkadaşlıktan öte. Kimi arkadaşlarımla bizzat görüşmek kısmet olduğunda aynı hislerin devamını hissetmek çok güzeldi...

Biz perşembe günü Kütahya'ya gideceğiz kısmetse. 3-4 günlüğüne. Yeğenimin orada asker ve yemin töreni var ay sonunda. Aliciğim asker kıyafetlerini şimdiden hazırladı. Abilerle beraber "her şey vatan için" ve "vatan sana canım feda" diye bağıracakmış. Bu sözleri öğrenmiş önceden, muhtemelen küçük dayısından. Bu ara beni askeriyeye götürecekler diye ne desek yapıyor ve bol bol nezle görmemişcesine gür sesi ile bağırıyor. "Vatan sana canım feda!" Hoşçakalın.
 Posted by Picasa

9 yorum:

NAZLICA dedi ki...

Semanurcuğum; Nice mutlu blog yaşlarında birlikte oluruz inşallah.Ben de seni tanımaktan mutluyum, hissetmek için görmek gerekli değilmiş demekki. Ben o Aliyi yerim:))) Ne tatlı şey allahım. Askere hayırlı teskereler, sağlıkla gidip gelin inşallah. Eklediklerin çok hoş, incelemeden yazıyorum, ilk yorumu yazan ben olayım diye acele başladım. Çok öpüyorum canım. Sevgiyle.
ps: Çinileri unutma Kütahya'da.Sanal da olsa paylaşırsan sevinirim.

. dedi ki...

CANIM,
NİCE SENELERE DİLERİM, İNŞALLAH HEP BERABER BİR GÜN GÖRÜŞME İMKANI OLUR :)
HAYIRLI TESKERELER DİLERİM, CİDDEN ÇOK DUYGULANIYOR İNSAN!
NE KADAR MARİFETSİN , ELLERİNE SAĞLIK.
BU ARADA SORDUĞUN SORULARI CEVAPLAYAYAIM. HANGİ KONUDA YARDIM İSTERSEN ELİMDEN GELENİ YAPARIM.
TEMPLATE DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KİTAPLIĞI KULLANDIĞIM ADRESLERDEN EKLEYEBİLİRSİN AMA ÖNCE BLOGUNDAKİ TEMPALTEYİ KOPYALAMANI TAVSİYE EDERİM, LİNKLERİ YENİDEN YAZMAK ZORUNDA KALMAZSIN!
BAŞKA BİR ŞEYSE SORUN ONUDA ELİMDEN GELDİĞİNCE CEVAPLARIM.
İYİ YOLCULUKLAR, BU ARADA MADIMAK DEĞİL BENİM SORUM BİLMEZ MİYİM EN SEVDİĞİM SEBZELERDEN! HMMM NEFİS OLUR. ŞU HER POSTA EKLEDİĞİN ŞEYİ MERAK ETTİM NEDEN EKLEDİĞİNİ.HANİ GOOGLE ÇIKIYOR YA İŞTE ONU.
GÖRÜŞMEK ÜZERE, GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUZ.

Serra dedi ki...

Oncelikle nice senelere. Yuzyuze gorusmek tabiki ayricalik benim icin. Cok memnunum. Bir email yazacagim da tam anini yakalayamiyorum,merak etme beni.
Kutahya'ya kadar gitmisken , Temmuz'un ilk haftasi benim esime de ugrayiverin bari Burdur'a. Hayirli teskereler tum askerlerimize.

candan dedi ki...

NİCE YAŞLARA HEP BERABER OLURUZ İNŞALLAH,ALLAH SIHHAT AFİYET VERSİN TABİ EN ÖNEMLİSİ O .EN BÜYĞKM ASKER BİZİM ASKERE HAYIRLI TEZKERELER ÇABUCAK GİTSİN ÇABUCAK DÖNSN HAYIRLISI İLE.
ÇİNİLERİ BENİM İÇİNDE GEZİN OLURMU?
SEVGLERİMLE

Meleğin Dünyası dedi ki...

Kurdele nakışı işlemeleriniz çok güzel ellerinize sağlık.Bu tekniği öğrenmek istiyorum.Türkiyeye geldiğimizde ne yazıkki kurslar kapanmış oluyor.Bana tavsiye edebileceğiniz bu tekniği basit şekilde anlatan kitaplar var mı?
Bloğunuzun yeni yaşı kutlu olsun.Darısı benim gibi acemilerin başına baklalım benimkinin o günlerini görmek kısmet olacak mı:)

Adsız dedi ki...

I have been looking for sites like this for a long time. Thank you! spy on girls in the bathtub

Adsız dedi ki...

I have been looking for sites like this for a long time. Thank you! » » »

Adsız dedi ki...

Looking for information and found it at this great site... film editing schools

Adsız dedi ki...

I have been looking for sites like this for a long time. Thank you! Asian dub foundation- fly over Sex and the city fashion http://www.big-tits-nude-free.info Jenna jameson with girl Asian martial arts weapons fat pussy Mens sling butt plug