04 Ekim, 2005

Pullu Sürahi Örtüsü ve Annemin Perdesi

Bu da Annemin ön bahçesi.Üzüm asmalarına merak saldı Annem son yıllarda.Yolu düşenler bad yemeye ve ıspanaklı gözlemeye davet olunur.

Annem bahçesini göremediği için kalın perdeden hoşlanmıyordu.Bu perde ince bir tülden kendi tasarımları.
Bu örtü bana Ablam tarafından yapılmıştı.Çatalda pul örülerek aralarına simli kurdele geçirilmişti.

14 yorum:

Adsız dedi ki...

California campaigns take to blogging
In the blog world, polls aren't just polls. They're "stale left leaning media polls!" _ at least according to Rob Stutzman, Gov.
Find out how you can buy & sell anything, like things related to music on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like music!

Aliye dedi ki...

Merhabalar Akçahan Hanım, annenizin bahçesine bakınca ikramlardan hiç birisini almasak da elimizde birer bardak sıcak çayla o güzel bahçede sohbet etsek daha iyi olur di mi diyecektim? Bu arada annenize saygılar, sevgiler, geçen yıllara rağmen yaşadıkları yeri daima koruyan kollayan ve en önemlsi güzelleştirmeye devam eden kadınlara hep özenmişimdir.

sennur dedi ki...

Sevgili Akcahan,
Ziyaretin ve güzel iltifatların için teşekkür ederim. Öyle büyük bir mutluluk duyuyorum ki, anlatamam.
Annenin bahçesi çok hoş.Perdesi de öyle.
Ailen ve sevdiklerinle sağlıklı, hayırlı Ramazanlardiliyorum Sevgiyle kal.

NAZLICA dedi ki...

Akçahan; paylaştığın herşey çok güzel. Hele annenin bahçesi. Bad ve gözleme'ye davet etmişsin ama bad'ın ne olduğunu bilmiyorum,badem mi acaba diye düşündüm. Yine de sen açıklarsan sevinirim. Belki de ismini duymadığım birşeydir diye soruyorum. Sevgiler

Burcu dedi ki...

Sürahi örtüsüne de bayıldım ama özellikle favorim perdeler :) Ellerinize sağlık annenizin ve ablanız. Ayrıca belirtmeliyim ki o bahçede yaşayan yaşlanmaz :)

berrin dedi ki...

Öncelikle hayırlı ramazanlar diliyorum. Ve hemen konuya geçiyorum. Ne güzel perde bu böyle. Hazır sandım ilk önce, yazıyı okuyuncada hamarat kadınmış dedim. Annenin eline sağlık. Sürahi örtüsü ilgimi çekti. Nasıl yapmış ablan, acaba biliyor musun? Bildiğimiz çatalla mı örmüş? Sevgiler,

akçahan dedi ki...

Yok Berrin, bildiğimiz çatal değil.Büyük örgü şişi büyüklüğünde bir şiş ikiye katlanır gibi büküyoruz.İpe pulları diziyoruz.Oluşturduğumuz çatalın üzerinden geçirerek ilkini örüyoruz.Sonraki sıralarda pulu bir kenara alıp ortasını örüyoruz.Bitince üzerini sadece tığ ile örüyoruz.Farkındayım pek iyi bir tarif olmadı.Bir çatal oluşturup, resimle gösteririm inşallah.Sevgiler,hayırlı ramazanlar.

Selda dedi ki...

Annenin ve ablanın ellerine saglık. Harika gözükoylar her ikiside. Annenin perdelerine bayıldım. Sağol paylaştığın için.

İncik Boncuk dedi ki...

Perde çok güzel olmuş, ortasın geçen kurdelelerle birlikte yukarı doğru toplanabiliyor mu?

berrin dedi ki...

Yok yok gerek yok anladım :) Şişe "U" şekli vermişler :) Bu oyayı öğrenmeyi çok isterim. İnşallah bir gün öğrenir birşeyler yapabilirim. Sevgiler,

Munevver dedi ki...

ANNENİN VE ABLANIN ELLERİNE SAĞLIK İKİSİDE ÇOK ÇOK GÜZEL OLMUŞ HELE PERDE HARİKA MANZARASIYLE TABİ ALLAHTAN ANNENE SAĞLIKLI NİCE YILLARI BU GÜZELLİKLER İÇİNDE GEÇİRMESİNİ DİLERİM SEVGİLER.

Adsız dedi ki...

Very cool design! Useful information. Go on! » »

Adsız dedi ki...

This іs thе perfect sіte foг anybody who
ωοulԁ liκe to unԁerstanԁ thіs topic.
Υοu undeгstаnd
a ωhole lot its almоѕt hard tо аrgue with уоu (not that I аctually wіll need to…HаΗa).
You dеfіnitely put a nеw ѕpin
οn а toрic which hаѕ bееn written
about for decades. Grеat stuff, ϳust grеat!


Here iѕ my blog post: cure for hemorrhoids

Adsız dedi ki...

I'm not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my end? I'll chесκ bаck lateг on and seе if thе prоblem stіll exists.


Alѕo vіsit mу web blοg verdopple deine Dates